Rady a články: 

Na těchto stránkách postupně naleznete užitečné ekonomické informace, zajímavé názory a pomocnou ruku pro začátek podnikání. Ing. Milan Bouda nikdy neseděl na svých vědomostech a stejně tak i EPADUS. Chystáme pro Vás zajímavé cenové balíčky software POHODA spojené s rozjezdovými službami EPADUS (prodej SW, zaškolení uživatelů, návrh konfigurace software, zpracování účetní metodiky a směrnic s volitelnou opcí na zpracování podnikatelského plánu a celkového nastavení Vaší firmy). Přistupte i Vy do nového rozměru EPADUS a zašlete nám své názory a připomínky. Rádi je zohledníme.

epadus@epadus.cz

 


 

Témata příspěvků

 

Mzdy a personalistika

Změna minimální mzdy od 1.1.2016

Minimální mzda není jen jedna. Je celkem 8 skupin prací a tedy i 8 výší minimálních mezd. Zkontrolovat je proto třeba všechny mzdy zaměstnanců, zda odpovídají správné výši minimální mzdy platné od 1.1.2016.

Změna minimální mzdy od 1.1.2015

Nařízení vlády se netýká jen zaměstnanců s minimální mzdou. Upravit mzdu může být nutné i zaměstnancům s vyšší mzdou než je 8500 Kč hrubého měsíčně nebo 50,60 Kč hrubého za hodinu.

Změna minimální mzdy od 1.8.2013

Nařízení vlády číslo 210/2013 Sb. se netýká jen zaměstnanců s minimální mzdou. Upravit mzdu může být třeba i zaměstnancům s vyšší mzdou než je 8000 Kč hrubého měsíčně nebo 48,10 Kč hrubého za hodinu.

Podávání formulářů na ČSSZ (OSSZ/PSSZ/MSSZ) v roce 2013

Veškeré podání vůči ČSSZ (OSSZ, PSSZ a MSSZ v Brně) musí být od 1.1.2013 činěno pouze v elektronické podobě. Jak už to ale v Česku chodí, všechno má svá ALE.